Vet line

OVER Calcium

Profilaktyka zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej

Over Calcium zawiera w swoim składzie makroelementy, których zapotrzebowanie wzrasta w okresie intensywnego wzrostu, ciąży, laktacji, a także podczas intensywnego wysiłku fizycznemu. Wapń jest niezbędny do utrzymania zdrowych oraz mocnych kości i zębów. Wzmacnia ich strukturę oraz pobudza tworzenie tkanki kostnej. Witamina D3 wpływa na prawidłową gospodarkę wapniowo-fosforanową, przyczynia się do także do zachowania właściwego poziomu wapnia we krwi, wspomaga pracę mięśni oraz układu immunologicznego. Magnez odpowiada za prawidłowe przyswajanie wapnia. Chroni przed  zmniejszeniem masy kostnej i gęstości kości. Wspomaga także prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Witamina C wspomaga produkcję kolagenu, który zapewnienia prawidłowe funkcjonowanie m.in kości, chrząstki, zębów. Witamina A i beta-karoten korzystnie oddziałują na wzrost kości i zębów, a także przyczynia się do prawidłowego przebiegu ciąży i laktacji.
Preparat polecany jest szczeniętom ras genetycznie obciążonych problemami z układem ruchu, sukom szczennym i karmiącym oraz zwierzętom po urazach.

Stosowanie
preparat stosować raz dziennie jako dodatek do karmy lub do bezpośredniego spożycia w ilości 1 pompka (1,1ml) / 1 kg m.c.

Opakowania
butelka z pompką 250 ml